Responsive imageCтаття має: 1569 переглядів Всі новини2017-05-12 20:59:10
"ІРОКС": хід у відповідьДо Вашої уваги: Відео з Прес конференції;

4 травня, на прес-конференції генеральний директор ПрАТ «Ірокс» Ігор Микичак публічно висловився стосовно конфліктної ситуації, що виникла з мешканцями будинку на Антонича, 3, та відкинув звинувачення представників територіального управління юстиції у Львівській області. Ба, більше — він висловив низку претензій і докорів бургомістру Львова Андрієві Садовому.

За словами гендиректора ПрАТ «Ірокс», заступниця начальника Головного управління юстиції у Львівській області Оксана Куманська-Нор на двох прес-конференціях, 4 та 11 квітня, «обливала брудом» їхнє підприємство та його особисто, захищаючи інтереси ОСББ на вул. Антонича, 3.

Заяву О. Куманської-Нор про реєстрацію «будинку в будинку» на вул. Антонича, 3 керівник ПрАТ «Ірокс» пояснив помилкою державного реєстратора. 4 квітня пані Оксана зазначила, що «в 2016 році ПрАТ «Ірокс» за адресою: вул. Антонича, 3, де вже діє ОСББ, зареєструвало право власності на новий будинок, попри наявність уже зареєстрованих шістьох квартир у цій будівлі… Згідно з документами, ще у 2012 році ПрАТ «Ірокс» набув право власності на об’єкт на Антонича, 3, площею понад 400 кв. м, на підставі судового рішення. Після 2012 року відбуваються відчуження квартир і, відповідно, нові власники реєструють собі право власності. Квартира № 5 залишається за «Іроксом». Її площа — 75 кв.м. 27 вересня 2016 року ПрАТ «Ірокс» подає документи на реєстрацію права власності будинку площею 75 кв.м».

«Я дякую Оксані Куманській-Нор за те, що вона так гарно дивиться за реєстром майнових прав, де серед мільйона об’єктів нерухомості вона знаходить реєстрацію, яка була помилково вчинена державним реєстратором «Західноекспертний центр», — відреагував Микичак.

Він зазначив, що компанія отримала офіційну відповідь, де вказано що реєстратор допустив технічну помилку. «Криміналу жодного немає, відповідно, — каже Микичак, — ми звернулися, і реєстратор виправив у Єдиному державному реєстрі: замість «буд. 5 у будинку № 3», вказав «кв. 5 у будинку № 3».

Забудовник vs ОСББ

Ігор Микичак переконаний, що створене мешканцями ОСББ на вул. Антонича, 3 зареєстровано незаконно, бо суперечить закону про створення ОСББ. «Менше ніж 50 % власників житлового та нежитлового фонду зареєстрували собі ОСББ. Які їхні права порушені — мені незрозуміло», — зазначив гендиректор ПрАТ «Ірокс».

Як сказав пан Микичак, на лист до керівника ГУ юстиції у Львівській області щодо законності реєстрації ОСББ жодної відповіді не отримав. «Я ще раз наголошую і звертаюсь безпосередньо до керівника управління юстиції та до Оксани Куманської-Нор, яка відповідальна за реєстрацію юридичних осіб і спромоглася незаконно зареєструвати дане ОСББ», — сказав він на прес-конференції і додав, що «засновники ОСББ, не повідомивши нікого, інших власників житлового і нежитлового фонду, і кількістю менше ніж 50 відсотків голосів створили ОСББ, а вона зареєструвала. Оце кримінал».

Своєю чергою, начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав ЖУКРОВСЬКИЙ розповів «Ратуші», що компанія «Ірокс» до них зверталася в порядку звернення громадян і що вони у встановлені строки нададуть їм офіційну відповідь на поставлені питання. «Я не є прихильником того, щоб інтерпретація якихось слів чи висловлення думки з приводу того чи іншого питання було предметом публічного дискурсу. Якщо «Ірокс» вважає, що тими чи іншими думками, оцінками його права порушені, то очевидно, що нічого не перешкоджає йому звернутися як до нашого органу, так і до вищого органу чи суду», — додав пан Жукровський.

Він вважає, що в цій ситуації орган влади має діяти в межах закону і з позиції захисту прав людей. А те, що посадові особи управління беруть участь у заходах, — нарадах, круглих столах, це, на думку Жукровського, не злочин, разом із тим, будь-яка позиція Головного управління юстиції у Львівській області визначається вчиненням тих чи інших розпорядчих дій, тобто стосовно дій державних реєстраторів, які стосувались цієї проблеми. «Справді, було звернення від нас до Міністерства юстиції України, і правову оцінку в цій ситуації має дати саме Міністерство юстиції України щодо конкретних реєстраційних дій, які стосувались, у тому числі, питань «Іроксу», — додав начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Він вважає некоректним, коли його як керівника втягують у цей публічний дискурс. «Це неправильно, оскільки ні я особисто, ні мої заступники не причетні до вчинення жодної реєстраційної дії як щодо юридичної особи, так і того чи іншого майна. До речі, відповідні реєстрації, про які говорить «Ірокc», здійснюють державні реєстратори. А не я чи мої заступники. А інформація про те, що саме Оксана Куманська-Нор здійснила реєстрацію ОСББ, не відповідає дійсності, тому що вона не уповноважена і не виконує жодної реєстраційної дії. Окрім того, ніхто з моїх заступників не давав жодної вказівки жодному реєстратору, проводити чи ні ті чи інші дії . Якщо в «Іроксу» є такі факти, то, очевидно, що їм із цим треба звертатись до правоохоронних органів, бо тільки там можуть оцінити кримінально-правовий характер будь-яких доручень чи вказівок посадових осіб», — пояснив нам Ярослав Жукровський.

То є чи нема комунікацій?

Як повідомляв 4 квітня, на прес-конференції представник ОСББ Назарій Дзьондза: «Придбавши квартири в забудовника «Ірокс», люди отримали лише право власності на квартиру без жодних інженерних мереж, які, за законом, мали б бути. Коли маєш право власності на житло, то кожен розуміє, що це передбачає всі інженерні мережі: підведення газопостачання, електропостачання, водопідведення, водовідведення, інші комунікації. На момент здавання будинку в експлуатацію, маючи декларацію ДАБІ про готовність для експлуатації з 23 вересня 2015 року, не мати підведених комунікацій — це нонсенс». Натомість заступник директора ПрАТ «Ірокс» Віктор Тильчик так пояснив ситуацію із наданням житлово-комунальних послуг мешканцям будинку на вул. Антонича, 3: «Припинення водопостачання відбулося з незалежних від управителя причин. Вийшло з ладу обладнання насосної станції, яке з 2012 року двічі ламалося. Керівники фірми-забудовника також запевнили, що на момент здавання будинку в експлуатацію туди буди підведені усі мережі».

«Ми дізналися про створення ОСББ досить недавно. До того часу ми укладали договори з кожним із мешканців на постачання усіх комунальних послуг і за ці послуги регулярно платили. Після створення ОСББ ці договори з мешканцями втрачають юридичну силу. Ми зобов’язані укласти договір з ОСББ. Ми скерували листа і запропонували голові ОСББ укласти такий договір. Завтра буде місяць, як цей лист наданий, — відповіді немає», — повідомив В.Тильчик.

Трошки про «кеш»

Ігор Микичак зазначив: він розуміє, що ОСББ було створено незаконно, і це вже питання для правоохоронних органів. «ОСББ пов’язано з прокладанням мереж до земельної ділянки на вулиці Антонича, 9, яку було незаконно виділено під наглядом Андрія Садового, і ця справа є в відповідному реєстрі кримінальних справ. Тобто була відчужена земельна ділянка, і на цю земельну ділянку потрібно було завести мережі. Ті мережі, відповідно, були заведені через ОСББ № 3, Антонича, 3 — от з якою насправді метою Оксана Куманська-Нор зареєструвала це ОСББ. ОСББ — це троянський кінь, який дав можливість завести мережі на ділянку на Антонича, 9, щоб там провадити будівництво», — прокоментував на прес-конференції Микичак.

На думку керівника «Іроксу», цей конфлікт спровокований дуже простою обставиною. «Наші підприємства дуже багато будують у Львові. Про це Садовий добре знає, але я розумію, що Садовий звик, щоб йому носили «кеш», але немає за що носити і кому носити. Тому минулого року, коли було створено міське управління архбудконтролю, вони чинили мислимі й немислимі перешкоди нам по всіх об’єктах. Андрійко Садовий — це наймит, поганий наймит, а він не виконує свою роботу. По судах ми з’ясували стосунки, і довели, що це не місія архбудконтролю — нас перевіряти, оскільки, те, що ми будуємо, належить до п’ятої категорії, а їхнє управління має право перевіряти об’єкти лише до п’ятої. І тут обламалось, не вийшло. Ще раз звертаюся до того наймита поганого: вступися, Андрійку, вступися з тої посади! Я вважаю, що робимо добру справу, ми, будівельники. Але платити Андрійкові Садовому «кеш» не будемо, я йому це ще сказав 2008 року в особистій розмові. Я розумію, що чоловіка перемикає, і він не може спокійно спати. Нагадую Садовому ще раз: хай заспокоїться, ще не вродився такий мер із кріслом на дупі. І не помер із кріслом на дупі».


Статтю підготувала Тетяна Жикаляк

Оригінал статті можна переглянути тут: Львівстька газета "Ратуша"


 • Консульт. центр

  • м. Львів, вул. Залізнична, 7

  • Cекретар:

   229-58-55

 • Телефони менеджерів

  • +38(068)-875-01-33 Володимир
  • +38(067)-773-83-86 Наталя
  • +38(067)-943-68-65 Світлана
  • +38(096)-320-17-17 Віра