Responsive imageCтаття має: 1809 переглядів Всі новини2017-08-04 13:23:18
На яких юридичних засадах грунтуються наші права на будівництво конкретних об'єктів забудови?

Нова комунальна дорога могла з’явитися на вулиці Майданній, що у Сихівському мікрорайоні Львова, проте районна адміністрація не підтримала цієї інвестиційної пропозиції.

Про це повідомив інвестор будівництва дороги, генеральний директор ПрАТ «Ірокс» Ігор Микичак.

Як розповів керівник компанії, «Ірокс» будує багатосекційний житловий комплекс на вулиці Антонича. Будівництво здійснюється на замовлення кооперативу. «Міська влада вимагає від нас, від забудовника, пайовий внесок у вигляді квартир. Хочу зазначити, що ми є лише забудовником, а замовник – неприбуткова структура, кооператив. Я як забудовник запропонував шляхи вирішення цього питання. А саме – будівництво для мешканців мікрорайону Сихів дороги на вулиці Майданній, довжиною 300 метрів. Ця дорога веде до архітектурної пам’ятки – найстарішої дерев’яної церкви у Львові, якій уже 500 років. Це греко-католицька церква. Знаю, що міська адміністрація вболіває за греко-католицьку громаду і церкву. А тому вважаю, що і до цієї церкви люди мають іти по гарній дорозі», – повідомив І.Микичак.

Та районна адміністрація не підтримала цей проект. «Чому ми запропонували дорогу? Бо у 2013 році вже поставало питання сплати інвестиційного внеску. І тоді ми дали достатньо грошей на ремонт дороги на вулиці Антонича. Зараз люди вже роками користуються повністю відновленою дорогою. Матеріали – асфальт та інші, які стосуються благоустрою і влаштування дорожнього полотна на вулиці Антонича, були придбані за гроші ПрАТ «Ірокс», – нагадує керівник «Ірокса».

Інша пропозиція від забудовника – виділити квартири учасникам АТО. «Цільово дати помешкання для учасників АТО. Однак ця пропозиція теж була відхилена, оскільки чиновники наполягають, щоби квартири передати їм – а вони вже дадуть тому, кому вважають за потрібне. Звертаю увагу, що пропозиція передачі квартир і будівництва дорожнього полотна надійшла від ПрАТ «Ірокс», оскільки кооператив не є платником податку і не може оплатити податок у вигляді інвестиційного внеску», – додав І.Микичак.

Юридичний бік справи роз’яснила юристконсульт компанії Марія Дацько. «Насправді, суд не прийняв до уваги намагання Львівської міської ради, а також Сихівської районної адміністрації зобов’язати ПрАТ «Ірокс» і кооператив сплатити інвестиційний внесок. На тій основі, що законодавство на той момент не передбачало сплати такого внеску. А законодавство, згідно Конституції, зворотної дії не має. Отже, така вимога була визнана безпідставною», – пояснила юрист.

Компанія також надала Львівській міській раді і ДФС підтвердження неприбуткового статусу кооперативу. «Це беззаперечний доказ, який не може ніхто спростувати, і ніхто й навіть не намагався цього зробити. Також у нас є декларації про готовність об’єктів до експлуатації, які видаються у випадку зібрання всіх дозвільних документів, у тому числі документів про право власності на земельну ділянку і щодо можливості здійснювати будівельні роботи. Такі декларації говорять про те, що об’єкт готовий до експлуатації і може переданий у власність громадянам, на який вони можуть виробити право власності», – каже юрист. 


Як пояснив І.Микичак, з приводу будівництва на Антонича у компанії є первинний дозвіл від 1994 року на підставі рішення виконкому міської ради про виділення земельної ділянки і зазначений акт на користування земельною ділянкою від 1988 року. «Вже давно суд дав оцінку цим документам», – каже І.Микичак. Попри це, Львівська міська рада здійснила розсилку з неперевіреної інформації про об’єкти будівництва компанії.

Як пояснив директор «Ірокса», поява такої інформації пов’язана з позицією чиновників районної адміністрації. «У 2013 році Сихівська адміністрація з погодження Департаменту містобудування м.Львова присвоїла будинкам на Антонича номери №3 і №5. Зараз ці номери вона не хоче визнавати, а як хоче, то тільки частково. У нас є рішення суду, в якому зазначено: зобов’язати Сихівську адміністрацію визнати ці номери в частині №5а, №5б. Це стосується секцій №2, №3, №4 згідно генплану, містобудівельних умов і обмежень і архтектурно-планувального завдання. Якщо дія не відбудеться, наше підприємство буде звертатися до виконавчої служби. Наступний крок – порушення кримінальної справи за службову недбалість і бездіяльність», – зазначив І.Микичак.

Водночас, як запевнив І.Микичак, безпідставними є також підозри чиновників щодо будівництва за іншими адресами. «На вулиці Величковського, 61 і 62 ми будуємо житло для працівників поліції. Ми отримали права замовника і забудовника, маємо всі необхідні дозволи, уклали договірні стосунки, повідомили обласне ДАБІ. Є державний акт на земельне користування, є АПЗ, є і всі технічні умови, які вже виконано. А тому звинувачувати нас, а також і поліцію, підстав немає», – додав він.

Як нагадує керівник, «Ірокс» вже неодноразово спростовував закиди й щодо будівництва на вулиці Шевченка, 418. Компанія є правонаступником будівництва на ділянці, виділеній у 1993 році первинному забудовнику – «Автонавантажувачу». На цю ділянку є рішення виконкому обласної ради і є акт про користування земельною ділянкою №041047. Є угода купівлі-продажу, оцінку якій вже надав суд, присвоєно адресу будинку, видано сотні витягів про право власності на квартири. «Є єдиний державний реєстр, який існує і для чиновників. Запрошую їх заглядати і дивитися, чи є така земельна ділянка і чи є номер. Є декларації про здачу в експлуатацію, уже здано 12 секцій. Є дозволи на будівництво і наступних об’єктів. Все відбувається у правовому полі. Хочу теж звернути увагу, що за наші ділянки ми регулярно, належним чином і у повному обсягу сплачуємо податок. Тобто, міська рада бере кошти за земельний податок, споживає їх і при цьому ще й намагається звинуватити наше підприємство і наших працівників», – зазначив І.Микичак.


Оригінальна стаття: zik.ua


Надаємо підтверджуючі документи: