Responsive imageCтаття має: 872 переглядів Всі статті


2018-02-09 16:50:43
Як вибрати квартиру для купівлі в новобудові?

Якщо ви вирішили придбати житло в новобудові, то питання, як вибрати квартиру для купівлі та на які критерії варто звернути увагу, стає дуже актуальним. Основні моменти такого придбання ми розглянемо в цій статті.

 

Останнім часом сегмент ринку нерухомості, який стосується продажу житла, значно розширився. Велика кількість пропозицій з'являється щодня, як на вторинному ринку, так і на первинному в новобудовах. Які квартири вибрати кожен, безумовно, вирішує для себе сам.

Тим більше що експерти з нерухомості, проводячи постійний моніторинг, стверджують, що ціни квадратних метрів в новобудовах на даний момент наблизилися в своїх значеннях до вартості якісних пропозицій вторинного ринку. Однак багато хто з клієнтів зупиняють свій вибір саме на новозбудованих об'єктах.

Вони розуміють, що крім покупки самої квартири, автоматично отримують деяку кількість переваг, які просто не можуть запропонувати будинки 15-річної і більше давнини. Так до основних переваг новобудови можна віднести наступні моменти:

 • вільне планування приміщень;
 • застосування в будівництві сучасних і екологічних матеріалів;

 • одразу встановлені прилади обліку (лічильники) на електроенергію, тепло, воду;

 • централізоване кондиціювання;

 • нове ліфтове господарство (наявність в під'їздах вантажного і пасажирського ліфтів);

 • організована система безпеки для мешканців (консьєржі, сучасні домофони або відеокамери спостереження);

 • організований простір прибудинкової території; наявність біля будинку стоянки автотранспорту або підземного гаража.

Такий широкий перелік переваг однозначно схиляє потенційних покупців в сторону придбання житла в новозбудованих об'єктах. Адже пропозицій вистачає, а серед відділів продажів компаній-забудовників розгорнулася справжня боротьба за клієнтів.

Хтось із них приваблює покупців широкою рекламною компанією, хтось - привабливими акційними пропозиціями, а хтось - лояльною для клієнта системою оплати. Але, щоб емоції в ухваленні рішення про те, як вибрати квартиру в новобудові не переважили здоровий глузд, варто проаналізувати багато моментів.

 

 

Інформація про об'єкт

 

Responsive image

Купівля квартири в новобудові дозволяє клієнту істотно заощадити, укладаючи договір і вносячи частину оплати ще на етапі будівництва об'єкта. Якщо ви можете дозволити собі почекати з новосіллям і дочекатися закінчення будівництва будинку, то можете істотно заощадити на загальній сумі угоди. Іноді така економія може досягати до 30-35% від загальної вартості об'єкта нерухомості. Однак тут є свої підводні камені.

Для того щоб захистити свої інтереси від дій недоброчесних компаній-забудовників, необхідно упевнитися в позитивній репутації компанії, побувати в їхньому офісі, подивитися вже закінчені проекти, ознайомитися з усією обов'язковою документацією. Забудовник зобов'язаний вам надати для вивчення наступні документи:

 • статутні документи підприємства,
 • ліцензії на здійснення робіт у сфері будівництва,
 • довідки з податкових органів,
 • документи, що встановлюють право на землю,
 • проект забудови,
 • дозвіл на початок будівельних робіт.

Позитивна репутація компанії, яка веде будівництво об'єкта, а також наявність в її арсеналі вже реалізованих проектів, допоможе вам у прийнятті правильного рішення.

 

 

Місцезнаходження новобудови

 

Відстань від центру міста не завжди є основна причина вибору тої чи іншої новобудови. Міста зараз розширюються досить значними темпами, а це значить, що купивши квартиру в новобудові на околиці міста 5 років тому, зараз люди виявляються вже в центрі житлового масиву.

А при організації в цьому районі хорошої інфраструктури (будівництво дитячих садків, шкіл, лікувальних установ і торгово-розважальних центрів), доріг і транспортних розв'язок, він (район) поступово отримує все більшу престижність.

Варто поцікавитися про плани забудови даного району на найближчий час. Зробити це можна або в відповідних органах міської та районної влади або на сайті муніципалітету, де обов'язково міститься інформація по планам розвитку міста та інфраструктури.

Якщо ж ви вирішили купувати новозбудоване житло в центральних районах міста, то приготуйтеся до того, що ціна квадратного метра тут значно вище.

 

 

Розташування самої квартири в будинку

 

При розгляді пропонованих варіантів квартир, варто враховувати, які поверхи вважаються кращими для покупки. Як правило, вартість квадратного метра може різнитися навіть у рамках одного будинку. Тут багато що залежить від обраного поверху і так званого поняття «видова квартира». Як правило, більш престижними в новобудовах вважаються квартири на верхніх поверхах, з вікон яких відкриваються прекрасні міські пейзажі.

Іноді на останніх поверхах будинку забудовники організовують пентхауси або великі дахові веранди, на яких можна облаштовувати зони відпочинку. Цілком природно, що вартість такого престижного житла буде вище, ніж квартир аналогічної площі, але на більш низьких поверхах.

На завершення хотілося б відзначити, що питання про те, як вибрати хорошу квартиру для купівлі, а також який поверх краще вибрати для купівлі квартири, кожен вирішує для себе самостійно. Основоположними тут, безумовно, є фінансові можливості покупця, а також реальні потреби його сім'ї. Однак сподіваємося, що представлена ​​вище інформація, допоможе вам у прийнятті правильних рішень.